Rady pro sportovní studenty

Co jíst pro snížení tělesného tuku?

Tuto otázku si klade spousta lidí. Nejvyšší procento je však mezi ženami. Bojují především s problémem obezity. Nebo mají jen nízké sebevědomí. Mnoho lidí si myslí, že stačí správné cvičení. Ano, ale účinek může být krátkodobý.

K tomu rozhodně musíte změnit způsob stravování. Nejdůležitější podmínkou je zbavit se nebo omezit sacharidy z potravy. Ve velkém byste neměli jíst sladké mléčné výrobky, sladkosti nebo ovoce. Namísto toho by dieta na hubnutí měla obsahovat zdravé produkty, jako je parabolická rýže, hnědá rýže, proso, pohanka, ovesné vločky a nejdůležitější žitný chléb.

Strava by měla obsahovat málo tuků a hodně bílkovin. Mezi takové produkty patří: kuřecí řízky, krůtí řízky, pstruh, libový tvaroh s nízkým obsahem tuku a bílkovin. Pokud člověk bude držet takovou dietu, rychle shodí zbytečné kilogramy. Je však třeba mít na paměti, že tyto produkty musí přijít trvale.

Rýže a její odrůdy v redukční dietě

V polské i světové kuchyni je mnoho surovin, které podporují zdravý životní styl. Tyto přípravky mají navíc často léčivé vlastnosti.Proto se vyplatí nejprve vyzkoušet domácí prostředky na různé neduhy, a pokud nepomohou, pak je třeba navštívit lékaře.

Černá rýže, protože bude v textu zmíněna, je považována za jeden z nejzdravějších produktů na světě. Jakou nutriční hodnotu má rýže? Určitě obsahuje velké množství vlákniny, která je dobrá při problémech se zácpou, vitamíny a minerály a různé aminokyseliny. Lidé, kteří mají problémy s alergiemi, by měli do svého jídelníčku zařadit černou rýži. Asi každého zajímá, na co tato rýže pomáhá.

Jeho složka, antokyany, má pozitivní vliv na zdraví. Kromě toho výrazně zlepšují paměť a snižují riziko srdečních chorob a rakoviny. Na internetu najdete mnoho zajímavých receptů na pokrmy z černé rýže. Otruby z této složky jsou také velmi dobré.

Co jíst po tréninku?

Mnoho cvičenců, zejména těch, kteří své dobrodružství začínají pravidelným tréninkem a fyzickou aktivitou, si klade otázku, zda a pokud ano, co je nejlepší jíst po tréninku. Po fyzické zátěži se vyplatí jíst jídlo složené převážně ze sacharidů a bílkovin.

Díky těmto složkám výrazně podpoříme regeneraci organismu po fyzické námaze a nepřispějeme ke zničení účinků cvičení. Převládající konzerva pro zdravý životní styl, pohybovou aktivitu a racionální způsob stravování znamená, že internet je plný receptů na potréninkový jídelníček.

Vyplatí se nechat si poradit a inspirovat se od lidí zkušenějších v tréninku, zvláště na začátku vlastní cesty a dobrodružství s tréninkem. Díky tomu se postaráme o správně sestavená, zajímavá a nemonotónní jídla, která nám pomohou dosáhnout našich tréninkových cílů. Vyplatí se po tréninku dbát na správný jídelníček, abyste si nezničili vlastní snahu jídlem plného cukrů a tuků.