Doplňky

Zdroje kompletních bílkovin

Jídelníček lidí, kteří intenzivně trénují v posilovně, by měl mít správné složení. V první řadě by měl obsahovat produkty s vysokým obsahem bílkovin. Je to jeden z hlavních stavebních kamenů svalů. Pokud nám tedy záleží na intenzivním růstu svalové tkáně, musíme našim svalům poskytnout správné množství energie k práci.

Lze rozlišit potravinářské výrobky s vysokým obsahem bílkovin. Jde především o masné výrobky, vejce, mléčné výrobky jako kefíry nebo jogurty, dále mléko, celozrnné cereálie nebo ořechy. V mase a rybích výrobcích najdeme nejúplnější bílkoviny, nejlépe vstřebatelné naším tělem.

O něco méně hodnotná je bílkovina obsažená v rostlinných produktech. Navzdory obavám mohou potraviny obsahující bílkoviny používat lidé na dietě. Je důležité ji kombinovat se správnými produkty. Protein se promítá do větší fyzické kondice, také zlepšuje paměť a zvyšuje libido u mužů. Je dobré, když jsou bílkoviny obsaženy v lehce stravitelných produktech.

Nebojte se požádat o radu

Začátečníci ve svém dobrodružství s kulturistikou by měli těžit z úspěchů o něco zkušenějších lidí. Skuteční specialisté v oblasti kulturistiky již dávno vyvinuli metody, díky kterým můžete trénovat efektivněji a lépe. Jednou z nich je technika drop-set.

Obecně řečeno, spočívá v provedení jednoho cviku ve více sériích bez odpočinku. Jediný způsob, jak si odpočinout, je snížit používanou váhu. V každé následující sérii v technice drop-set se zátěž sníží o 10 až 20 %. Výsledkem je, že poslední cvik naše svaly přivádějí téměř k extrémní námaze.

Drop-set cvičení je nejlepší provádět v tělocvičně. Pak neztrácíme čas mezi sadami, jen přecházíme na další stroj. Pokud jsou cvičení tohoto typu prováděna pomocí činek, vyplatí se je před cvičením připravit. Nejdůležitější je nemít čas na odpočinek. Díky tomu můžete vyvinout krásnou svalovou hmotu v relativně krátkém čase.

Motivace k tréninku

Téměř každý ví, jak důležité je vést zdravý životní styl. Jsme si vědomi toho, že nesprávná strava a konzumace mnoha nezdravých produktů, jako jsou sladkosti, může vést k nepříjemným zdravotním následkům a nemocem, ale i k nadváze a obezitě.

Nedostatek pravidelné fyzické aktivity také není něco, co je dobré pro naše zdraví. Přestože tyto znalosti máme, ne každý z nás dokáže najít motivaci začít trénovat. Motivace je velmi důležitá – je to to, co nás nutí držet se svých předsevzetí a dosáhnout dříve stanovených cílů, i když je to někdy těžké a máme chuť to vzdát.

Trénink má však mnoho výhod, které nás mohou povzbudit k tomu, abychom začali pravidelně cvičit. Cviky nám v první řadě pomáhají k vysněné postavě – spalují nepotřebnou tukovou tkáň a ovlivňují rozvoj svalů. Pravidelné fyzické cvičení také zlepšuje naši pohodu a chrání před mnoha nemocemi.