Doplňky

Spalovače tuků je nutné používat ve spojení se sportem

Lidé, kteří chtějí zhubnout z přebytečných kilogramů, velmi často hledají co nejkratší zkratky. Mnoho lidí si myslí, že k nenávratnému a bezpracnému zhubnutí postačí doplňky stravy nebo léky.

To je však zcela nepravdivé. Jak léčebné přípravky na hubnutí, tak doplňky stravy je nutné vždy kombinovat se sportem a fyzickou námahou. Bez něj není možné využít maximální účinnost léků na hubnutí. Při používání spalovačů tuků v jakékoli formě byste se měli naučit, jak fungují. Jejich působení je založeno na termice, tedy zahřátí svalů.

Spalovače tuků ale posilují zahřívání svalů tréninkem a sportem. Aplikované bez cvičení takový efekt nepřinesou. Pokud nesportujeme nebo necvičíme v posilovně, tak nám žádná specifika v tání tukové tkáně nepomohou. Použití spalovačů tuku je navíc vždy potřeba konzultovat s lékařem.

Fitness – desítky druhů aktivit

Fitness je velmi módní aktivita, i když nutno přiznat, že je využívají především ženy. Je pravda, že muže vídáme cvičit ve fitness klubu, ale je to spíše vzácnost. Fitness třídy jsou dnes desítky různých druhů. Dá se s jistotou říci, že každý si najde to své.

Fitness kluby se navzájem předčí ve vymýšlení různých druhů cvičení. Nejčastěji se však prostě přizpůsobují světovým trendům. Rozmanitost kondice je těžké vůbec spočítat. Protahování, spalování tuků, pilates, jóga – to je jen malá část toho, co je celosvětově známé jako fitness. Tento koncept zahrnuje i cvičení v bazénu a s využitím různého sportovního náčiní.

Ve fitness klubu můžete cvičit s míčem, činkami a činkou. Jednou z odrůd je i face fitness, což je cvičení, které omlazuje vzhled obličeje. Pokud chcete začít cvičit v klubu, vyplatí se dobře zvážit, jaký typ cvičení bude nejlepší. Výběr by měl být přizpůsoben především účelu našich cvičení.

Downhill – cyklistika po horských cestách

Extrémní sporty jsou u nás stále populárnější. Stále více lidí hledá nejen způsob zdravého pohybu, ale také způsob, jak se zbavit stresu a napětí. Extrémní sporty uvolňují adrenalin, díky čemuž jsou nervy a problémy minulostí.

Jednou z nejzajímavějších aktivit tohoto typu je sjezd, tedy extrémní cyklistika po horských stezkách. Jde samozřejmě o trasy pro horská kola speciálně upravené pro tento účel. Na takové sjezdy potřebujete spolehlivé cyklistické vybavení. Je známo, že na klasickém trekovém kole nesjedeme vysoký kopec. Takovou trasu nemusí vydržet ani běžné horské kolo.

Pro tento sport potřebujete speciálně připravené a odolné kolo. Za dobré vybavení musíte zaplatit několik tisíc zlotých. Vyplatí se investovat více, protože na tom bude záviset jak bezpečnost, tak spokojenost se sportem. Sjíždění hory na kole přináší mimořádné emoce a opravdu specifickou hladinu adrenalinu.