Rady pro sportovní studenty

Fyzické cvičení – jak začít?

Samotná dieta nestačí, pokud se chceme jednou provždy zbavit zbytečných kilogramů. Důležitým prvkem procesu hubnutí je zvýšení fyzické aktivity. Od té doby, co seděl na gauči, nikdo nezhubl. Jak vědci všeho druhu dokazují, nejlepší čas na cvičení je jedna hodina ráno.

Nutí nás jíst mnohem méně jídel po celý den. Zlepšuje se také kvalita spánku. Poslední jmenovaný faktor, tedy dobrý spánek, se také podílí na hubnutí. Správná dávka spánku 7 až 8 hodin denně reguluje hladinu inzulinu v krvi. Každopádně možnost hýbat se co nejvíce se najde všude.

Při cestě do práce se vyplatí vystoupit o zastávku dříve, místo výtahu zvolte schody, vezměte psa na procházku. Specialisté však radí, že kromě aerobního cvičení, jako je běh nebo dokonce chůze či jízda na kole, by se ke každodenním aktivitám měly přidat i posilovací cviky. Nejdůležitější je jako vždy pravidelnost. Pokud vám kondice neumožňuje provádět cviky v jedné sérii, rozdělte si je na menší.

Cyklistika – výhody

Na kole může jezdit prakticky každý. Bez ohledu na věk se jedná o výbornou pohybovou aktivitu, která umožňuje nejen shodit nepotřebný tuk, ale také vytvarovat postavu. Cyklistika má navíc rozhodně více pozitiv. Díky němu okysličíme své tělo a zlepšíme intelektuální výkon.

Nejnovější tiskové zprávy ukazují, že jízda na kole zlepšuje paměť a koncentraci. S jeho pomocí můžete účinně snížit hladinu stresu v našem těle. Na projížďku je také nejlepší vyrazit, když svítí sluníčko. Tímto způsobem dodáváme tělu vitamín D.

Stojí za to sami zjistit, že jízda na kole zlepšuje vaši pohodu. Díky ní se cítíme odpočatí a svěží. Optimističtější vědci tvrdí, že jízda na kole dokonce pomáhá omlazovat mozek. Samozřejmě se bavíme o cyklistice systematicky alespoň pár let. Nezáleží také na tom, zda zvolíme tradiční kolo nebo stacionární kolo. Takže šlapejte pro zdraví.

Zdravý životní styl – jednou provždy

Zdravý životní styl je v módě již několik let. Pod vlivem tohoto trendu mnozí z nás přemýšlejí, zda změnit svůj život nebo ne. Rozhodnutí žít zdravěji odkládáme na později. Je to škoda, čím déle čekáte, tím více ztrácíte a zejména vaše tělo ztrácí.

Jak tedy postupovat při zavádění základních principů zdravého životního stylu? Začněte tím, co máte na začátku v hlavě. Nejprve se musíte mít rádi a toto je jednoduchý způsob, jak změnit svůj postoj. Zejména ženy zapomínají na své potřeby. Vybagrujte své staré koníčky, podělte se o domácí práce s partnerem nebo dětmi.

Díky tomu budete mít čas na kávu s kamarádkou nebo provozování oblíbeného koníčku. Dalším důležitým prvkem zdravého životního stylu je samozřejmě pohybová aktivita. Abyste se drželi přijatých rozhodnutí, zapojte své okolí. Nechte své děti, manžela nebo matku, aby vám byli pevnou oporou. Zkuste si užívat života, jíst. Choďte občas nakupovat a odměňte se za potíže, které jste způsobili.