Rady pro sportovní studenty

Měli by sportovci konzumovat živiny a doplňky stravy

Cílem kulturistického tréninku je rychle dosáhnout významných přírůstků svalové tkáně. Samozřejmě je důležité, aby tento proces byl pro tělo bezpečný. Zde může vyvstat otázka, jakou roli v tom hrají hotové živiny a doplňky stravy pro sportovce? Jsou bezpečné a stojí za to je konzumovat?

Lékaři a specialisté jednomyslně odpovídají, že tyto produkty jsou dokonce nezbytné, pokud vykonáváme pravidelnou a intenzivní fyzickou aktivitu. Musíte však pamatovat na to, abyste je používali moudře – výběrem jak typu kondicionéru/doplňku, tak poměrů produktu. Proč je nutné brát takové produkty?

Především proto, že sportovci a kulturisté musí svému tělu dodávat zvýšené množství různých druhů mikro a makro prvků, což běžnou stravou (což jsou většinou lehká a malá jídla) nelze. Zejména se jedná o bílkoviny, jejichž množství by mělo být zvláště zvýšeno, pokud pracujeme na růstu svalové tkáně.

Proč sportovci potřebují živiny

Jednou z největších aspirací kulturistů a mnoha sportovců je co nejrychleji vybudovat tzv. svalovou hmotu, jinými slovy – rychlý svalový růst. K rychlému a bezpečnému dosažení tohoto cíle samotný trénink nestačí. Důležité je v takových situacích své tělo podpořit speciálními živinami určenými pro sportovce.

Proč se vyplatí používat sportovní výživu? Jaká je jejich práce? Jejich hlavní úlohou je ovlivnit rychlý a bezpečný svalový růst pro tělo. Proto je důležitý a účinný při podpoře účinků cvičení. Samozřejmě, že takové působení doplňků bude patrné pouze v kombinaci s vhodným tréninkem a správnou stravou.

Za druhé, živiny pro sportovce fungují i ​​jako suplementace, takže doplní tělu hladinu vitamínů a dalších cenných živin, kterých přeci jen intenzivně trénující tělo potřebuje mnohem víc. Je to také způsob, jak doplnit energii, snížit únavu a zvýšit výkonnost organismu.

Vybíráme proteinový doplněk

Když začínáme s kulturistickým tréninkem, chceme rychle a zdravě dosáhnout co nejlepších výsledků – a to se bez pomoci proteinových doplňků jen těžko obejdeme. Protein je hlavním a nejdůležitějším stavebním kamenem svalové tkáně. Lidé, kteří s takovým dobrodružstvím teprve začínají, mohou mít problém s výběrem toho správného doplňku – na sportovním trhu jsou jich desítky.

Doporučuje se nezačínat s velkými baleními, pokud je nám produkt neznámý – nejde jen o účinek doplňku, ale také o chuť a dokonce i rozpustnost. Dobrým způsobem je začít užívat doplněk se vzorky, které snadno seženete v obchodech s tímto typem doplňku.

Kromě toho nezapomeňte zkontrolovat, zda nemáme alergické reakce na určité složky – například lidé s intolerancí mléka si mohou vybrat sójové doplňky. Všímejme si také zamýšleného použití produktu. Další doplňky jsou pro lidi, jejichž cílem je budovat svalovou hmotu, jiné produkty se doporučují jako doplněk k obohacení jídel a další jako nápoj po tréninku.