Rady pro sportovní studenty

Jaká je strava Stvořitele?

Stvořitelova dieta je další způsob, jak zhubnout. Jeho tvůrcem je Jordan S. Rubin. Tato osoba trvá na tom, že správný výživový program by měl být založen na zásadách nalezených v Písmu. Nutno dodat, že tamní platná pravidla umožňují nejen ztrátu nežádoucí tukové tkáně.

Její autor odhaduje, že používání Stvořitelovy stravy je velmi přínosné i z hlediska snižování stresu, který nikomu z nás nechybí. Stojí za zmínku, že Stvořitelova strava také zlepšuje vnější vzhled, což dodává jistotu v soukromém i pracovním životě. Cílem tohoto kontroverzního menu je držet se svých rozhodnutí po dobu 40 dnů. Skládá se celkem ze 3 etap. V té první byste měli jíst zeleninu, ryby a maso.

Ve 2 byste měli obohatit seznam potravin o kroupy nebo cereální produkty. V konečné fázi umožňuje Stvořitelova strava také konzumaci ovoce. Stojí za zmínku, že některé ze zakázaných prvků v této dietě jsou například bílé pečivo, rýže a těstoviny.

Proč je hromadění stresu nebezpečné?

Mnoho lékařů zdůrazňuje, že hromadění stresu je pro správné fungování těla extrémně nebezpečné. Proč se tohle děje? Výzkumy ukazují, že je lepší vztek vybít například ve fitness klubu nebo tělocvičně.

Lidé, kteří mají problémy, ale nedokážou o nich otevřeně mluvit, se často potýkají s různými zdravotními problémy. Je lepší přetavit agresi nebo vztek v něco pozitivního. Skvělou volbou jsou různé cviky. Fyzická aktivita pomáhá udržet si nejen dobrou postavu. Je to také skvělý způsob, jak uvolnit veškeré napětí, které nás provází v důsledku stresující práce nebo problémů v soukromém životě.

Cvičení je nejlepší způsob, jak si vybít vztek. Je třeba zdůraznit, že mnoho lidí, kteří netrénují, si veškerou svou frustraci vylévá například na podřízených nebo blízkých. To není dobré řešení, a proto stojí za to přemýšlet o fyzické aktivitě, která pomůže alokovat nahromaděný vztek na správné místo.

Proč by měly těhotné ženy cvičit?

Někteří tvrdí, že ženy v požehnaném stavu by se neměly věnovat žádnému fyzickému cvičení. To však není pravda. Těhotné ženy by se fyzické aktivity neměly úplně vzdávat. Samozřejmě hodně záleží na ošetřujícím gynekologovi.

Pokud však lékař nemá žádné kontraindikace, nic mu nebrání přihlásit se do lekcí pro ženy, které jsou v požehnaném stavu. O fitness kluby, které nabízejí právě takové cvičení, není nouze. Odborníci poukazují na to, že provádění úkolů v těhotenství je dokonce vhodné. To vše proto, že se plod lépe vyvíjí, což by mělo být cílem každé těhotné ženy.

Ale to není vše. Fyzická aktivita v této době usnadňuje ženě proces porodu. Kromě toho se po rozpuštění mnohem lépe vrací do formy. Pokud tedy nejsou žádné kontraindikace pro cvičení v tomto stavu, je dobré hledat úkoly, které jsou vhodné pro těhotné.