Rady pro sportovní studenty

Vůle k boji

trénuješ? Trénujte tvrději. držíte dietu? Upevněte ji pevněji. Dělej to pořádně nebo jdi domů. Nedělejte si srandu, že tohle balení šesti přijde k vám. Neblbněte, že se probudíte o 20 kg hubenější. Nikdo vám nedá tajný recept na úspěch. Nikdo ti ho nedá, protože neexistuje.

Každé vítězství, každý úspěch přichází se spoustou práce a úsilí. Myslíte si, že svět zajímá, jestli chcete mít vysportované tělo? Myslíte si, že někoho zajímají vaše sny a cíle? Svět se nezajímá o vaše šestibalení a vaše Lamborghini. To je pro vás důležité. Pro přírodní procesy jste zde jako zrnko písku. Jeden z mnoha.

Myslíte si, že něco dlužíte? Ostatní chtějí také hodně, je mnoho lidí, kteří mají velmi podobné cíle jako ty. Jen tobě je to úplně jedno. Stejně jako se svět nestará o vaše cíle. Chytněte se, začněte pracovat a dejte ze sebe to nejlepší. Nebuď měkký, pokračuj. Dost bylo slabých buzerantů. Ukažte třídu, ukažte úsilí, ukažte svou vůli bojovat!

Nebuď měkký

Kolikrát to vidím, ať už v tělocvičně nebo kdekoli jinde. Dělám svou práci, když najednou vidím, že se někdo chystá cvičit a než to vůbec udělá, už je přesvědčený, že to dělat nebude. No a co? A neudělá. Odsoudil se k ostudnému selhání. Hned na startu se střelil do nohy.

Místo toho, aby vzlétl a vydal ze sebe všechno, přilepil si kolem krku kámen. Ani Usain Bolt s kamenem u nohy by to nezvládl. Náš kamarád si ho připevnil na krk, neměl nejmenší šanci. Jak má někdo jiný věřit ve tvé vítězství, když jsi slabý a lámeš se jako hůl? Pravděpodobně jsou vaše svaly schopny tuto váhu zmáčknout, celé tělo je připraveno.

Jen ty se omezuješ, už jsi si řekl: „ehm … to nezvládnu“. Poslechněte si citát, který je velmi relevantní k tomuto příběhu: „Pokud si myslíte, že to dokážete, máte pravdu. Pokud si myslíte, že to nedokážete, máte také pravdu.“ Síla sugesce a vaše vnitřní síla je něco silnějšího než nejsilnější sval ve vašem těle.

Mějte se na pozoru!

Špatné počasí? Boty nepohodlné? Bolí tě ta řasa? Přestaň se špinit. Čtěte, zdokonalujte se a pusťte se do práce. Ztrácíš čas svými výmluvami. Kde byste byl, kdybyste tehdy nepřestal cvičit? Kde byste byli, kdybyste trénovali od té chvíle, kdy jste si mysleli, že by bylo zábavné začít, a nezačali byste?

Představte si, jakou skvělou dietu byste měli a jak skvěle byste se cítili, kdybyste se dnes rozhodli ano! Byli byste o míli dál, než jste teď, ale nechtělo se vám. Možná vás ostatní demotivovali? Nemůžeš. Nejsi k ničemu dobrý, nezvládneš to. Taková slova ze mě okamžitě dělají válečníka. Vyskakuje ze mě jako tygr na svou kořist.

Jde to ze mě a síla, která mě provází, pak dalece převyšuje jakoukoli jinou motivaci. A co je lepší, lidé, kteří vám řeknou, že jste slabí a že selžete, tu vždy budou. Máte motivaci pro život. Bojujte, bojujte, nesnižujte svou ostražitost, protože když odejdete, určitě dostanete ránu, a když spadnete na prkna, vaši haterové budou šťastní. Mějte se na pozoru!