Rady pro sportovní studenty

Jak začít cvičit?

Návrh začít s aktivním životním stylem je už sám o sobě dobrou stránkou. To, že člověk ve svém životě vidí problém fyzické nečinnosti, je dobrý začátek. Dalším aspektem je nalezení nejlepší formy fyzické aktivity.

Zpočátku důrazně doporučujeme malá cvičení prováděná v pohodlí domova. Pak můžete použít švihadlo, cvičení s míčem a cvičení s činkami. Na internetu je tolik instruktážních videí, která vám pomohou zbavit se například problému s nadváhou, že je škoda je nevyužít.

Dalším krokem v péči o své tělo a zdraví může být přihlášení na hodiny v tělocvičně, bazénu nebo fitness klubu. Aerobní a silové cvičení s předchozí přípravou těla na takovou zátěž podpoří tvarování svalů, a tím zlepší práci srdce. Také sportovní aktivity, jako jsou fotbalové tréninky, tenis, mohou mít velký vliv na zdravý životní styl. Zde se jako u každé zátěže fyzickou námahou doporučuje dřívější přípravný trénink.

Nejoblíbenější cvičení

Zdravý životní styl je v poslední době velmi módní. Dámy jsou stále ochotnější cvičit. Milují fitness. Po celou dobu je však něco nového. V poslední době jsou velmi oblíbené tréninky SoulCycle. Jedná se, jak název napovídá, o cvičení na stacionárních kolech. Během cvičení držíte v rukou závaží. Díky tomu se procvičují všechny části svalů, nejen nohy.

V poslední době získává na popularitě také metoda Tracy Anderson. Cvičení je velmi náročné, ale mnoho lidí se pro něj rozhodne. Díky této metodě a speciálně navrženému tréninku si můžete vybudovat svaly. Zajímavé jsou i cviky Psyhique 57. Jejich úkolem je především posílení a protažení svalů.

Tyto typy cvičení mají velmi pomalé tempo. Nejdůležitější je zátěž, kterou je vlastní tělo a lehké váhy. Stále častěji se také lidé rozhodují cvičit CrossFit. Toto je typický vytrvalostní trénink. Hlavním cílem je zde zlepšení fyzické kondice. Na tréninku trénujete, dokud nespadnete.

Kardio cvičení, ideální pro zlepšení krevního oběhu

Naše současné možnosti fyzické aktivity nebyly nikdy tak rozmanité a dostupné jako dnes. K aktivitě nás vybízejí různé aktivity ve fitness klubech, jóga, jogging, jízda na kole, plavání nebo nordic walking.

Pokud si však chceme vybrat pro sebe dokonalý sport, musíme zvážit, jaký charakter aktivity nám vyhovuje a jaký je náš cíl. Pokud jsme společenští a energičtí lidé, kteří chtějí nejen skvěle vypadat, ale také zlepšit výkonnost těla a krevní oběh, stojí za zvážení kardio cvičení.

Kardio trénink je jedním z nejčastěji volených lidmi, kteří chtějí zhubnout, protože v této oblasti mají rozhodně velmi dobré, až velkolepé účinky, samozřejmě pokud cvičíme pravidelně a přes třicet minut bez přestávky. Kardio je mírné úsilí, jedním tempem, ke zlepšení zdraví srdce, ale nedoporučuje se lidem se srdečními problémy. Mezi kardio cvičení patří: jízda na kole, kolečkové brusle, bruslení, plavání, lyžování a tanec.

Kardio cvičení se doporučuje zejména lidem, kteří chtějí spalovat tuky a chtějí zlepšit svou fyzickou kondici. Pokud máte v rodinné anamnéze osoby trpící srdečním onemocněním, pro svou vlastní bezpečnost se před zahájením jakékoli fyzické aktivity poraďte se svým lékařem.