Doplňky

Doplněk pro výkonnou mysl

Nejen tělo potřebuje doplňky, aby se dobře vyvíjelo a bylo v nejlepší kondici. Je to také velmi důležité pro mysl každého člověka, zvláště toho, kdo pracuje intelektuálně nebo je v procesu učení. Bez správných přísad se cítíme pomalí, bez energie, koncentrace a spojování faktů je stále obtížnější. A ukazuje se, že nejde jen o vitamíny, ale i o další složky, které podporují práci mysli.

Ne nadarmo stojí za to ujistit se, že doplněk obsahuje kofein. Díky tomu nemusíte pít více šálků kávy, abyste povzbudili mysl k akci a dodali jí energii. Za druhé se podívejme na etikety přípravků, zda neobsahují složky jako L-karnitin, L-tyrosin nebo kyselina gama-aminomáselná. Samozřejmě se můžete informovat i o tom, s jakými potravinářskými produkty je lze užívat, ale pokud nám záleží na rychlých a spolehlivých účincích, nejlépe se osvědčí suplementace. Vyplatí se ho používat pravidelně.

Doplňky ke zmírnění nervového napětí

Ne vždy se vyrovnáme s úzkostí a vysokým napětím. Naštěstí existují přírodní doplňky stravy, které nás před tímto stavem ochrání. Mohou být vyrobeny na bázi extraktu z ovesných klíčků.

Tyto klíčky mají zajímavé vlastnosti, které jim umožňují zpevnit celé tělo. Už řadu let jimi lidé posilují nejen tělo, ale i psychiku. Pokud jste emocionálně vyčerpaní, právě toto vám může pomoci.

Zdroj relaxace – Extrakt z ovesných klíčků nás znovu uklidní, začneme více relaxovat. Podporuje nás v boji nejen se stresem, ale i se špatnou náladou či potížemi se soustředěním.

Bezpečnost – Je velmi důležité, aby ovesné klíčky nebyly v žádném případě návykové. Snadno zklidňují naši podrážděnost, rychle nás nutí znovu získat klid – ať už v práci nebo před důležitou zkouškou na univerzitě. Někteří lidé používají klíčky, když jsou velmi přepracovaní. Pomáhají jim pak zvládat nervové vypětí a efektivněji plnit úkoly.

Doplňky pro zdravou mysl

Suplementy se doporučují nejen proto, abyste si mohli užívat dobré fyzické kondice, energetických zásob a dobře vyvinuté svalové hmoty. Existují také doplňky, které ovlivňují práci mysli. Jsou velmi důležité zejména pro lidi pracující duševně a pro studenty. Díky nim je podporována soustředěnost, bystrost a schopnost snadného zapamatování a asociace faktů.

Co by měly doplňky podporující práci mysli obsahovat? Určitě bude mít velký význam kofein, který dodá energii a probudí mysl k další a ještě efektivnější práci. Jediné, co si zapamatujte, je, že kofein působí určitou dobu, po které se můžete cítit ospalí. Kromě toho by doplněk měl obsahovat L-tyrosin, kyselinu gama-aminomáselnou nebo L-karnitin. Stojí za to věnovat pozornost příjmu těchto složek, když ne v jídle, tak v doplňcích stravy. Pravidelný příjem těchto složek se jistě rychle projeví ve větší duševní bystrosti a lepší koncentraci.