Zdraví

Tréninkový plán a správná strava

Každý, kdo systematicky trénuje, si uvědomuje důležitost dvou základních prvků – správného plánu a správné výživy. Tréninkový plán je nesmírně důležitý, protože zajišťuje pravidelnost, která je při budování svalů samozřejmě klíčová.

Dobrý plán zároveň zajišťuje, že různým partiím svalů věnujeme správné množství času. Na trhu jsou k dispozici různé hotové plány, například těla zlatých medailí. Cvičení je samozřejmě nutné doplňovat dietou. Lidé, kteří se věnují silovému tréninku, by měli věnovat zvláštní pozornost bílkovinám, protože pouze správné množství bílkovin zaručí správnou regeneraci svalů při každém odpočinku.

Mezi nejlepší zdroje bílkovin patří vejce, stejně jako kuřecí prsa a další druhy masa a ryb. Po těchto produktech se vyplatí sáhnout při každém jídle. Měli byste také pamatovat na to, abyste tělu poskytli správné množství všech esenciálních aminokyselin. S tím mohou pomoci různé doplňky stravy.

Doplněk pro redukci

Přebytečný tělesný tuk, který trápí mnoho lidí, je pro naši pohodu velmi nepříjemný. To také není dobré pro naše zdraví. Redukce tuku by měla začít správnou dávkou tréninku, nejlépe aerobního, tedy takového, při kterém naše svaly pracují v aerobních podmínkách. Pohyb by měl být podpořen vhodnou redukcí kalorického příjmu, jinými slovy vhodně zvoleným jídelníčkem.

Pokud jsme v akutní fázi tvrdého tréninku, ale neměli bychom zapomínat, že tělo má redukovat pouze tuk a svaly by měly zůstat v normální kondici. Aby k tomu došlo, musíte do svého každodenního jídelníčku zařadit správné množství bílkovin, ať už v přirozené formě nebo ve formě doplňků, například syrovátkového izolátu.

Suplementace pro redukci musí počítat i s přísunem aminokyselin ve formě BCAA, které ochrání bílkoviny dodávané ve velkém množství před degradací. Stravu můžeme doplnit i kreatinem, který podpoří celé tělo při zvýšené námaze. To vše musí být provedeno s hlavou a nejlépe pod dohledem odborníka.

Co je neprůstřelná káva?

Neprůstřelná káva je káva s přídavkem másla a MCT oleje (nebo kokosového oleje). Kombinace kávy s tukem je mezi lidmi stále oblíbenější. Tuto možnost využívají nejen lidé, kteří chtějí začít den chutně a zajímavě, ale i ti, kteří jsou zastánci nízkosacharidové stravy.

Neprůstřelná káva je káva, která se také používá jako přírodní alternativa k předtréninkovým suplementům. MCT tuky se velmi rychle dostávají do krevního oběhu, dobře se rozpouštějí ve vodě, nevyžadují žluč a mnohem lépe se vstřebávají než běžné tuky, proto jsou velmi oblíbené.

MCT se ukládají přímo v játrech, odkud jsou využívány jako téměř okamžitý zdroj další energie, což se stává nepopiratelnou výhodou tohoto produktu. Tato možnost, kterou propaguje Asprey – autor blogu o zdraví, je čím dál populárnější, protože je rozhodně zdravější než chemické doplňky, které kupujeme v obchodech.