Zdraví

Jsme to, co jíme

Ve větě citované v nadpisu je stoprocentní pravda. Stačí si vzít za příklad Američany, kteří jsou proslulí konzumací nadměrného množství rychlého občerstvení. Prakticky každý druhý člověk žijící na tomto kontinentu trpí nadváhou, obezitou a následně je nemocný a dokonce nevyléčitelně nemocný.

Právě tato skutečnost potvrzuje formulaci názvu tohoto článku. Pokud konzumujeme nadměrné množství tuků a rychlé občerstvení na ně není bohaté, pak jsme tlustí, pokud jíme přirozeně a zdravě – tak vypadáme. Pokud nám tedy záleží na správném vzhledu – postavě, zdravé pleti, přirozené kráse a především dlouhém životě, dbejme na to, co jíme.

Samozřejmě nejzdravější jsou jídla připravovaná sami, pak dobře víme, co a jak připravujeme a co dobrého svému tělu nabízíme. O naše zdraví a zevnějšek se za nás nikdo nepostará, pokud sami nevezmeme tuto problematiku pod kontrolu.

Co znamená zdravé stravování?

Mnohokrát jsme slyšeli větu, že bychom měli jíst zdravě, ale napadlo nás někdy, co to znamená jíst zdravě? Především poskytuje našemu tělu vše potřebné a potřebné pro správné fungování a vývoj produktů. Náš jídelníček by měl obsahovat zeleninu a ovoce, stejně jako maso, ryby a bílkoviny.

Jinými slovy, měli bychom jíst vše, co nám matka příroda dává. Mnohem jednodušší je situace v létě, kdy na zahradách a sadech roste ovoce a zelenina. Díky zdravému stravování se budeme těšit nejen z vyrýsované postavy, ale budeme mít i mnohem větší tělesnou imunitu v podzimním a zimním období, kdy nejsnáze onemocní různými druhy viróz.

Každý přírodní produkt obsahuje spoustu cenných vitamínů, které naše tělo potřebuje, proto bychom se neměli vzdávat zeleninových a ovocných salátů, masa a zejména ryb. Na druhou stranu všem zpracovaným produktům rozhodně říkáme: NE!

Jakým produktům je třeba se v každodenní stravě vyhnout?

Zdravé stravování je v poslední době velmi oblíbené téma. Mnoho lidí touží změnit své stravovací návyky a vyloučit škodlivé produkty. Nahrazují je zdravými, díky kterým si užívají lepší kondici těla a mnohem méně se trápí s únavou. Jaké produkty však lze klasifikovat jako nezdravé?

Stojí za to vědět, že byste neměli jíst rychlé občerstvení. To jsou nezdravé věci, kterým je třeba se co nejčastěji vyhýbat. Přispívají k tvorbě tukové tkáně a nutí nás přibírat na váze, čemuž by se asi každý rád vyhnul. Podobné je to se sycenými nápoji, které s nimi často jdou ruku v ruce. Spousta lidí pije a má pak četné zdravotní problémy (např. vysoký krevní tlak nebo zubní kaz).

Kromě toho stojí za to vzdát se smaženého masa. Mnohem zdravější je dusit nebo dusit. Každý z nás by se měl také vzdát všech stimulantů. Kouření cigaret nebo pití alkoholu také nepůsobí na naše tělo dobře a je dobré si to uvědomit.