Výcvik

Co je pomalé běhání?

Asi každý slyšel o joggingu, formě rekreace spočívající v pravidelném běhání. Pomalé běhání je jakousi modifikací této nekomplikované fyzické aktivity, kterou vyvinul Hiroaki Tanaka, japonský profesor specializující se na oblast sportovní fyziologie.

Jeho výzkum ukázal, že i ten nejpomalejší běh je pro lidské tělo účinnější metodou spalování kalorií než i ta nejrychlejší chůze. Paradoxně, ačkoli pomalé běhání nespotřebovává mnoho energie a nenutí jej praktikující příliš cvičit, přispívá k dosažení velmi dobrých zdravotních výsledků.

Tato metoda se jeví jako snadná a příjemná, umožňuje vám užít si chvíle relaxace, při které netrpíte nedostatkem dechu a je třeba si pamatovat jen několik základních pravidel, která určují efektivitu rekreace: odpočinout si na metatarzu, pravidelné dýchání a rovnání postavy. .

Strečink – základní druh gymnastiky

Pravidelný pohyb je mnoha lidmi považován za základ zdravého životního stylu. Bohužel ne každý má dostatek sportovní vášně, sebezapření či volného prostoru v denním rozvrhu hodin, aby se mohl věnovat systematickému cvičení v souladu s některým z rozvinutých gymnastických systémů nebo v rámci praktikování dané sportovní disciplíny.

I pro takové lidi však existuje naděje – a také strečink, tedy protahovací cvičení. Mnoho lidí jistě dělá některé části této techniky zcela podvědomě a snaží se najít nějakou úlevu, když jsou jejich svaly ztuhlé. Strečink je především lékem na stagnující, bolavé svaly, které nejsou nuceny být aktivní, ale setrvat dlouho v jedné, obvykle nepříjemné poloze.

Protahování zahrnuje jednoduchá cvičení, která nejen uvolní vaše svaly, ale také zvýší flexibilitu, spolu s vašimi klouby a šlachami. I krátké sezení nekomplikovaných pozic výrazně zlepší fungování celého těla, nemluvě o tom, jak blahodárně působí na pohodu.

Kondiční cvičení a trenér

Někdy se nám zdá, že přihlásit se na fitness kurz do profesionálního klubu jsou jen vyhozené peníze. Ale zamysleme se. Ostatně ne nadarmo je ve velkém využívají nejen známé osobnosti, ale i obyčejní lidé. Proč? Proč platí za cvičení, které by mohli dělat i doma? Na rozdíl od zdání existuje mnoho důvodů.

Za prvé, otázka mobilizace. Cvičit můžete sami, ale jak to udělat, abyste měli energii na cvičení každý den? Abychom si každý večer slíbili, že zítra nezačneme cvičit? Pokud si kurz koupíme, může to být pro nás dostatečná mobilizace. Ne náklady, které nám vznikají, ale skutečnost, že se rozhodnutí nějakým způsobem zhmotní. Dalším problémem je účinnost cvičení.

Jsou ty vlastnoručně vyrobené skutečně přizpůsobeny efektům, kterých chceme dosáhnout? Je přesnost prováděných cviků 100%? A ještě něco – nepřetěžujeme při cvičení páteř, takže nás budou cviky bolet? To nám pod bedlivým dohledem profesionálního trenéra rozhodně nehrozí.