Výcvik

Domácí posilovna

Tuto otázku si klade mnoho lidí. Někteří lidé si chtějí zřídit mini tělocvičnu ve vlastním bytě – pro svou potřebu. Jiní se ale domnívají, že se to vůbec nevyplácí. Je však třeba zdůraznit, že mít vlastní posilovnu má mnoho výhod. Jaký druh?

Jde například o úsporu času. Abychom se dostali na trénink, často se musíme dostat přes dopravní zácpy. Tím, že máme doma posilovnu, tento problém omezíme. Kromě toho můžeme trénovat kdykoli během dne nebo v noci chceme. Neexistují žádná omezení, protože jsme vlastníky. V případě standardní posilovny to není tak dobré, protože tam jsou určité hodiny.

Pokud má někdo nepravidelnou pracovní dobu, musí v tomto ohledu počítat s mnoha problémy. A přestat cvičit z takových důvodů rozhodně není radno. Tělocvična u vás doma je dalším plusem. Na daném zařízení můžete cvičit, aniž byste museli čekat ve frontě, což při běžném tréninku není nic neobvyklého. V domácí posilovně takový problém není.

Perfektní cviky na hýždě

Hýždě jsou jednou z částí těla, kterou muži posuzují nejčastěji. Není divu, že na svém slušivém vzhledu si dávají záležet především ženy, zvláště před létem, kdy své půvaby představí v plavkách. Hýždě jsou místem, kde se celulitida nebo jinak řečeno pomerančová kůže objevuje nejčastěji.

Pokud si tedy všimneme, že se na našich hýždích objevuje něco nechtěného, ​​začneme tomu kontrovat. Stačí si kleknout na zem, jako bychom se snažili udělat kočičí hřbet: opřít se o plné ruce a kleknout si na kolena. Poté nohu vyhodíme co nejvíce dozadu, dokud nepocítíme, že svaly hýždí jsou co nejvíce napjaté.

Snažíme se v této pozici pár sekund vydržet a vrátit se do úplného klečení. Poté nohu vyměníme a hod opakujeme, přičemž se soustředíme na to, abychom ji znovu na pár sekund udrželi v této poloze. Díky tomu, že jsou napnuté, svaly vytvarují a zdůrazní jejich vzhled a také zmenší výslednou pomerančovou kůži.

Cvičení pro ploché břicho

Každá žena sní o plochém břiše. Ne každý má však dostatek sebezapření na to, aby pravidelně prováděl cviky na posílení a tvarování břišních svalů a odstranění přebytečného tuku z této části těla. Ve skutečnosti neexistuje žádný způsob, jak ztratit tělesný tuk bez cvičení.

Cvičením nemusíte věnovat tolik času, protože i v tomto případě, stejně jako v jiných, je důležitá pravidelnost. Velmi dobrým cvikem na posílení břišních svalů je tzv. podpora. Lehneme si na břicho a pokrčíme paže v loktech tak, abychom se mohli opřít o ruce. Zvedneme břicho ze země a opřeme se v této poloze pouze o lokty a prsty.

Snažíme se vydržet, dokud se nám svaly nezhroutí, tedy dokud nemáme pocit, že už to nevydržíme. Cvičení je zdánlivě triviální, ale při jeho provádění budeme mít pocit, že to není vůbec jednoduché. Břišní svaly odmítnou poslušnost každou vteřinou.