Zdraví

Každodenní cvičení pro zdraví

Denní trénink nemusí být vyčerpávající a časově náročný. Spíše jde o pochytání zvyku, který bude pevně vetkán do naší každodenní rutiny. I dvacet minut denně stačí. Počítá se pravidelnost a nasazení. Cviky nemusejí být nijak zvlášť náročné ani časově náročné, ale důležité je, aby byly 100% provedeny.

Časem se pro nás každodenní cvičení, i když pro nás zpočátku bylo těžké se zmobilizovat, stanou potěšením. Bez nich – budeme považovat den za nespočet. Musíte prostě začít, a to je – jak správně tušíte – nejtěžší. Musíte začít s motivací a nezapomeňte, že to vše je ku prospěchu vašeho zdraví a těla. Aby se však náš každodenní trénink stal zvykem, vyplatí se začít s nenáročnými a snadno proveditelnými cviky.

Nemá smysl dávat si nemožné úkoly. Je lepší začít něčím jednoduchým a pak postupně zvyšovat čas nebo intenzitu tréninku (nebo obojí). Vyplatí se také nastavit si dopředu plán cvičení třeba na měsíc dopředu a nastavit nějaký systém odměn.

Móda pro fitness

V poslední době existuje docela moudrá móda: móda jíst zdravě a vypadat zdravě. Jde o to starat se o své tělo, cvičit, nelehat nečinně u televize, naopak: aktivní trávení volného času každý den.

Tato móda také motivuje lidi k tomu, aby se zajímali o své zdraví, aby začali cvičit a užívali si každodenní gymnastiku. V souvislosti s touto módou se stávají idoly lidé spjatí se sportem, aktivně se tomuto sportu věnují, nebo se věnují gymnastice, fitness či zdravému stravování. Nejen svým postojem a každodenními návyky, ale také provozováním televizních pořadů, internetových programů, blogů, vydáváním knih a psaním článků na toto téma.

Móda zdravého životního stylu a zdravého jídla je bezesporu jednou z nejlepších „šílenství“, která se rozšířila do moderního světa. Je také dobré, když se o tuto módu zajímají mladí lidé. Těžko tato móda někomu ublíží. Nejde přeci o závodní sportování, ale o pravidelné cvičení pro zlepšení kondice, zdraví a nálady.

Elektrolyty a sport

Při sportování musíme pamatovat na to, že elektrolyty, které je nutné tělu dodat po každém tréninku, odcházejí z našeho těla potem. Nejčastěji, když trénujeme, pijeme vodu, ale ne všechna voda je po tréninku dobrá. Nejlepší je zkontrolovat složení vody a vybrat ty, které jsou středně mineralizované.

Takové vody mají správné množství vápníku, sodíku, draslíku a hořčíku. Poslední dva prvky jsou zodpovědné za hydrataci našeho těla a posílení srdce a mozku. Pokud trénujeme často, vyplatí se zásobit se nápoji, jako jsou izotonické nápoje. Co jsou to izotonické nápoje? Jde o tekutiny, nejčastěji obarvené citrónovou příchutí, obsahující dostatek draslíku a hořčíku, aby se v našem těle po náročném tréninku znovu vybudovalo složení.

Draslík a hořčík se podílejí na průtoku krve v našem těle a ovlivňují stav našeho srdce a mozku. Pokud máme draslíku málo nebo naopak moc, může to vést k arytmiím nebo dokonce k infarktu. Hydratace po tréninku je nejdůležitější záležitostí a obnova složení elektrolytů.