Výcvik

Co je Pilates?

Pod tímto tajemně znějícím názvem se skrývá systém tělesných cvičení, který vyvinul Joseph Pilates, německý atlet na počátku 20. století. Tvůrce této účinné gymnastiky se za svého života věnoval nejen sportu, naplňoval se v jeho různých disciplínách, ale působil i jako cirkusový umělec.

K práci na vlastním těle a překonávání jeho omezení ho motivovala především vrozená křivice, ale k rozvoji vlastního systému cvičení ho inspirovala práce s lidmi s tělesným postižením. Kombinací technik charakteristických pro systém jógy, baletního tance a izometrických cvičení vytvořil Pilates soubor cviků, které umožnily protáhnout svaly a rozvinout jejich schopnosti bez zbytečného rozšiřování jejich objemu.

Tato cvičení se těší neutuchající oblibě jako součást tréninku tanečníků nebo široce chápané rehabilitace pacientů. Tyto cviky jsou bezpečné pro páteř a přispívají k celkovému zlepšení vzhledu postavy a jejího fungování.

Cvičíme jógu

Jóga je známá a uznávaná indická filozofie založená na hlubokém dýchání bránicí a gymnastických systémech. Jógu již řadu let oceňují fitness trenéři a osobní trenéři. Není potřeba hned vstupovat do filozofie tohoto trendu, ale zaměřit se na dýchání a cvičení.

Jóga již několik let dobývá fitness kluby v Polsku, kde můžete takové lekce pravidelně navštěvovat. Jóga má cvičení známá jako ásany, která odpovídají určité pozici. Jóga rozlišuje cvičení ve stoje, vleže a hlavou dolů. Nejznámější ásany jsou – kočičí hřbet, pozdrav slunci a pes se sklopenou hlavou.

Jógu může cvičit každý, velmi zlepšuje oběhový a dýchací systém. Kromě toho stojí za zmínku, že jóga zlepšuje flexibilitu kloubů a páteře. Cvičením jógy se můžete nejen zbavit bolestí zad, ale také posílit jejich svaly. Jóga dobývá trh fitness klubů ve Spojených státech a Anglii již mnoho let.

Kurzy spalování tuků

Spalování tuků je velmi známá a oblíbená fitness hodina, jejímž hlavním cílem je spalování tuků. Ve fitness klubech existuje mnoho aktivit na zlepšení metabolismu, ale spalování tuků je jedním z těch cviků, které účinně spalují tukové tkáně.

Spalování tuků trvá asi 55 minut a spalování tuků po 20 minutách. Pravidelnou docházkou na tento typ aktivity spálíte 1-2 kg tuku za týden. Spalování tuků bylo založeno v 90. letech a stále splňuje její požadavky. Tyto hodiny jsou vedeny v rytmu živé hudby a systém cvičení je založen na rychlém a rytmickém tempu.

Kurzy spalování tuků se skládají hlavně z udržování úrovně na 130-140 tepech za minutu, což je rychlost, při které spalujete nejvíce tuku. Na lekce spalování tuků se vyplatí chodit alespoň dvakrát týdně, abyste se zbavili přebytečného tělesného tuku. Spalování tuků je určeno pro zdravé lidi, kteří nemají problémy s oběhovým systémem. Kurzy spalování tuků jsou dobrým způsobem, jak rychle zhubnout.