Výcvik

Tréninkové metody

Každý, kdo již delší dobu navštěvuje posilovnu, ví, že existuje mnoho tréninkových metod. Bez ohledu na to, jaké svalové skupiny procvičujete, existuje mnoho různých způsobů, jak to udělat. Někteří štamgasti chodili do posiloven a stěžovali si na stagnaci svalů, to znamená, že po dosažení určitých výsledků přestanou růst.

V takových situacích se bude hodit trénink zvaný drop set. Jedná se o velmi oblíbenou techniku, která se používá po celém světě. Spočívá v tom, že během tréninku, kdy svaly určité části těla začnou odmítat poslušnost a vy již nemáte sílu provádět následná opakování, se zátěž pro několik pohybů sníží a následně se zvýší. znovu.

Svaly se tak okysličí a dostanou nakopnutí, a proto začíná jejich větší růst. Tuto techniku ​​lze využít při procvičování různých partií svalů, jak bicepsů, tak tricepsů, ramen a hrudníku. Při provádění drop setu musíte trénovat svého partnera, aby zvýšil a snížil zátěž.

Břišní trénink

Jak zhubnout z břicha a získat pěkné, jasně vyrýsované svaly? Ploché a svalnaté břicho patří v dnešní době ke kánonu krásy a většina lidí se ho snaží dosáhnout. Ne každý však ví, jak na to. Oblíbenou metodou je abs training – jde o trénink, který umožňuje zvýšit svalovou hmotu břišních svalů.

Síla je ale mnohem víc – měli byste také pravidelně cvičit na spalování tuků, známá jako kardio cvičení. Je to velmi důležité – ani silné svaly nebudou pod vrstvou tuku vidět. Proto se vyplatí dbát na pravidelný trénink a také na zdravou a vyváženou stravu, díky které se v našem těle nebude ukládat zbytečný tuk.

Jak často byste měli procvičovat břišní svaly? Ti, kteří si myslí, že by se to mělo dělat každý den, se mýlí. Cvičení stejné skupiny svalů každý den nepřináší kýžené výsledky, protože svaly potřebují čas na regeneraci. Proto je nejlepší cvičit několikrát týdně.

Doplňky pro stážisty

Dobrá fyzická příprava prospěje všem bez ohledu na věk nebo pohlaví. Samotný trénink však vždy nestačí. Velmi důležitá je také správná výživa, zdravá každodenní strava a dobře sestavená jídla. Pokud chce zase někdo budovat svalovou hmotu a to je jeho priorita, pak musí do svého každodenního jídelníčku zařadit i doplňky stravy pro trenéry.

Velmi důležitou složkou takových doplňků musí být beta-alanin, který je zodpovědný za růst svalů v těle. Díky suplementům s touto složkou přinesou tréninky očekávané výsledky rychleji. Svalová hmota bude přibývat rychleji a trenér nebude tolik vystaven zraněním a svalové únavě.

Tato složka má také mnoho dalších výhod, mimo jiné snižuje pocit únavy po tréninku, dodává větší sílu a vytrvalost. Beta-alanin se přirozeně vyskytuje i v bílém a červeném mase, takže člověk, který intenzivně trénuje, by měl tyto potraviny zařadit do svého každodenního jídelníčku.