Výcvik

Jak začít trénovat street workout?

Jak začít se street workoutem? Tato otázka se na internetu, na různých fórech a tematických webech objevuje velmi často. Odpověď na tuto otázku však není tak jednoduchá a jednoznačná – záleží na mnoha faktorech. Kondice člověka, který chce začít se street workoutem, je velmi důležitá – pokud takový člověk dlouhodobě pravidelně cvičí a zvládá přítahy na tyči, bude pro něj mnohem snazší začít street workout tréninkový trénink.

Pokud se do takového tréninku pustíme a naše sportovní kondice nechává mnoho přání – je lepší začít jednoduššími cviky, které zvýší naši sílu a vytrvalost. Street workout je poměrně náročný a těžký sport.

Jak začít s tréninkem? V první řadě stojí za zvážení, co je naším cílem – zvýšit sílu, vytrvalost, možná i rychlost? Když víme, čeho chceme dosáhnout, můžeme si vytvořit tréninkový plán. Pamatujte, že byste neměli cvičit každý den – taková cvičení způsobují svalovou únavu. Stačí cvičit každých pár dní.

Cvičení bez zranění

Fyzické cvičení pomůže všem. Bez ohledu na váš věk, kondici nebo pohlaví, každý, kdo systematicky cvičí a racionálně se stravuje, bude mít skvělé tělo a bude zdravý. Cvičení by se však mělo provádět s mírou, důležité je přizpůsobit trénink svým schopnostem.

Protože při cvičení je velmi snadné se zranit. Můžete například hodně zatěžovat nohu, a to způsobí bolest stehen. Taková bolest může být velmi tíživá a trapná a může mít i nezajímavé účinky. Proto je třeba udělat vše pro to, aby k takovému zranění nedošlo. Nohy je potřeba procvičovat pomalu a systematicky.

Při bolesti stehna přestaňte cvičit, namasírujte namožený sval a případně namažte speciální mastí. Když jsou bolesti silné, vyhledejte lékaře, nejlépe sportovního. Takovou bolest v žádném případě neberte na lehkou váhu, v žádném případě nemůžete pokračovat ve cvičení s bolavým stehnem. Všechna fyzická cvičení by měla být prováděna pod dohledem osobního trenéra.

Rozvoj prsních svalů

Hrudník je část mužského těla, které ženy věnují velkou pozornost. Pokud je pevně stavěná ze svalů, pak má muž důvody k hrdosti. Pokud chce muž pracovat na rozšíření hrudníku, měl by chodit do posilovny. Tam najde potřebné vybavení a pomoc profesionálů.

Cvičení hrudníku se většinou provádí s činkami. Tato cvičení lze provádět ve stoje, vsedě nebo vleže na cvičební lavici. Pro svaly hrudníku dobře poslouží i kliky. Jedná se o jednoduché cvičení, které vám rychle přinese požadované výsledky. Cvičení na prsní svaly lze provádět i doma.

K tomu stačí použít nějaké těžké předměty, například láhve na vodu jsou k tomu ideální. A kliky lze provádět kdekoli, venku i doma. Vše, co potřebujete, je rovný povrch a nic jiného. Tyto partie těla se vyplatí procvičovat, protože zvláště dobře stavěný hrudník je hned vidět.