Výcvik

Výhody použití výškového tréninku?

Mnoho lidí si klade otázku, zda se vyplatí používat výškový trénink? Názory na tuto věc jsou velmi rozdílné. Za prvé, někteří lidé si myslí, že je to ztráta času a peněz. Samozřejmě musíte počítat s určitými náklady, ale pokud je výškový výcvik správně proveden, přinese mnoho výsledků.

Ale co přesně znamená, že bude správně veden? Musí být řádně připravena. Cvičenec by měl získat povolení pro taková cvičení od lékaře, který jej vyjádří na základě aktuálního výzkumu. Kromě toho musíte vše pečlivě naplánovat. Jde o správné místo k pobytu, samotný trénink a restauraci, kde se bude jíst.

Jaké jsou nejdůležitější výhody vysokohorského tréninku? V první řadě je to skvělá šance na zvýšení výkonnosti organismu. Každý by si měl uvědomit, že tuto formu praktikuje mnoho lidí a jsou velmi spokojeni. Výškový výcvik však musí být vhodný a přizpůsobený aktuálním možnostem cvičícího.\

Jaké jsou nevýhody tréninku ve vysoké nadmořské výšce?

Trénink ve vysoké nadmořské výšce je poměrně oblíbená forma tréninku. To není překvapující – mnoho odborníků často volí tento typ, protože vám umožňuje výrazně zlepšit účinnost těla. Odhaduje se, že dokonce o 30 %. Aby to bylo možné, musí být výškový výcvik samozřejmě velmi dobře připraven a každá jeho část by měla být precizně provedena.

Někteří však nejsou jejími zastánci. To je třeba zdůraznit. Ale proč se to děje? Trénink ve vysoké nadmořské výšce má své stinné stránky. Určitě nelze nezmínit, že způsobuje riziko mozkové hypoxie. To je velmi znepokojivý jev. Výškový trénink navíc nepomáhá k rozvoji maximální svalové síly.

Také stojí za to vědět, že tato forma budování lepší výkonnosti může vést i k úbytku svalové hmoty, a to by nikdo nechtěl. Nelze nezmínit, že tato forma způsobuje mnohem rychlejší rozvoj únavy. Jsou i lidé, kteří to vůbec netolerují. Za zmínku stojí i nemožnost vyvinout maximální rychlost.

Co pít během tréninku?

Při sportování a odtučňovací dietě nelze zapomínat na hydrataci. Nejlepší je sáhnout pod minerální vodu, ale jsou chvíle, kdy je obyčejná voda nuda. Proto se po tréninku a během jeho trvání vyplatí sáhnout po vodě s citronem a medem. Použití této kúry v každodenní výživě podle odborníků na výživu dokonale čistí naše tělo od toxinů a zvyšuje množství vody v těle.

Citron má navíc hodně vitamínu C, který posiluje naše tělo, zejména cévy. Pokud máte chuť na něco osvěžujícího, vyplatí se použít vodu s mátou. Zde se však nedoporučuje vařit čaj, ale vhodit hrst čerstvé máty do vroucí vody.

Pokud se chceme napít, můžeme sáhnout i po ochucených vodách. Na trhu seženete citrónovou, třešňovou, jablečnou, broskvovou nebo jahodovou vodu. Bohužel posledně jmenované nápoje často obsahují také přidané cukry nebo sladidla. Pokud sportujeme, můžeme sáhnout i po izotonických nápojích, které doplní hladinu elektrolytů v těle.