Výcvik

Školení og Costhold

Divně znějící název „training og kosthold“ o jeho významu mnoho nevypovídá. Tento typ tréninku je speciální tréninkový cyklus vyvinutý trenéry z Norska. Právě z norštiny pochází její specifický název. Tréninkový plán og costhold je založen na kombinaci pravidelného cvičení a vyvážené zdravé stravy, která tělu dodá všechny potřebné živiny. Jaké jsou výhody provádění og nákladového školení?

Tento trénink podle jeho tvůrců zvyšuje vytrvalost, sílu a kondici cvičence, pomáhá také při zbavování se zbytečných kilogramů a při zlepšování zdraví. Důležitým předpokladem stravy při tomto tréninku je vypití sklenice šťávy každý den – musí to však být čerstvě vymačkaná ovocná šťáva, bez přidaného cukru, ne taková, kterou si můžete koupit v obchodě. Ranní sklenice džusu může zvýšit chuť k jídlu před snídaní – kterou tvůrci tréninku og kosthold považují za nejdůležitější jídlo dne.

4denní silový trénink

Je možné v krátké době výrazně zvýšit svalovou hmotu? K tomu je potřeba pravidelně trénovat – taková cvičení se často nazývají „cvičení s vlastní váhou“. Aby to přineslo kýžené výsledky, je třeba cvičení kombinovat se správnou stravou. Existuje však typ tréninku, který, i když je krátký, přináší znatelné výsledky.

Jedná se o 4denní hromadný trénink a je určen pro lidi, kteří již nějakou dobu pravidelně trénují. Toto není typ tréninku vhodný pro začátečníky, kteří pravidelně začínají. Čtyřdenní hromadný trénink se skládá ze čtyř tréninkových dnů – během každého dne cvičenec procvičí určitou část těla.

Tato cvičení ovlivňují svalový růst a inhibují svalový katabolismus. Pár dní cvičení sice výrazně nezvýší svalovou hmotu cvičence, ale účinky budou určitě znatelné. Pravidelným opakováním čtyřdenního hromadného tréninku můžete očekávat vynikající výsledky.

Běžecký trénink – přeskočte A

Skip A je základní cvik zařazený do běžeckého silového tréninku. Pomáhá zlepšovat naše silové parametry. Primární výhodou je zlepšený odraz od nohy. To je důležitá součást rychlejšího běhu, snížení doby kontaktu se zemí, prodloužení kroku a úspora času. Cvičením se skipem A posilujeme i náš pohybový aparát, stehna, lýtka, břicho a posilujeme kolena.

Skákání je skvělá běžecká rozcvička. Stometrový úsek nám stačí, abychom se dobře připravili na další a efektivnější běh. Udělat přeskok A ani to není nic těžkého. Skip je v podstatě běh s vysokými koleny. Je důležité, aby odrazy byly rytmické, kolena jsou zvednutá k linii kyčlí a chodidla se odrážejí od metatarzu a jsou umístěna mírně vpřed, ne pod hýždě.

Vysoká rychlost těchto pohybů je pro sprintera vhodná. Běžec na dlouhé tratě by měl toto cvičení provádět stejným způsobem, trochu omezit rychlost pohybů. Silueta by měla připomínat běžcovu siluetu, takže by měla být vzpřímená a paže by měly pracovat velmi široce, také jako při běhu.