Výcvik

Cvičení celého těla

Cvičení celého těla je mnohými odborníky označováno jako trénink, který dobře působí na celé naše tělo, protože během jednoho tréninku více či méně intenzivně pracují všechny svaly našeho těla. Což ušetří spoustu času, a proto si tento typ tréninku získává stále více příznivců, zejména mezi velmi vytíženými lidmi, kteří nemají tolik volného času, a těmi, kteří se chtějí stále starat o kondici vlastního těla.

Aby to bylo dobře naplánované a efektivní, stojí za to požádat o vyjádření odborníka, například osobního trenéra, který nám nejen prozradí, jak cvičit v posilovně, ale také poradí, jak efektivně cvičit doma. Pokud cvičíme mnoho let, můžeme si takový plán zkusit zařídit sami, stačí dodržet pár základních pravidel. Nejdůležitější je – trénink by měl začínat největší svalovou skupinou a končit tou nejmenší. A samozřejmě nesmí chybět píle v tréninku.

Dokončete svůj trénink kliky

Shyby jsou velmi dobré cvičení, které vám pomůže vybudovat hrudník. Navíc se dá provádět naprosto kdekoliv, nejen v posilovně, ale i doma. Během prázdninového výletu se také nebudeme muset cvičení úplně vzdát, protože kliky se dají dělat doslova kdekoli. Stačí jen vůle a správná technika.

Pokud jde o trénink, různé druhy kliků budou skvělou zahřátím před další intenzivní fyzickou námahou. A nejlepší na tomto cviku je, že pokud ho budete provádět pravidelně a samozřejmě správnou technikou, na první účinky na sebe nenecháte dlouho čekat.

Způsoby provádění kliků mohou být různé – na jedné ruce, s dodatečnou zátěží, oběma rukama, na pěst s prsty, tleskat pokaždé, když zvednete ruce – bez ohledu na to, jak divné a odlišné od klasického modelu, nejvíce důležité v tom všem je zvládnout správnou techniku, pak rychle dosáhnete efektů, po kterých tolik toužíme, navíc minimalizujete riziko nechtěného zranění.

Měli byste užívat bcaa společně se syrovátkovým proteinem?

Správně vyvážená strava nemůže být založena pouze na bílkovinách, protože pak její užívání nedává smysl. Nejlepších výsledků dosáhnete s dobře vyváženou stravou obsahující všechny živiny nezbytné pro správné fungování.

Jídelníček musí do jisté míry zohledňovat naši aktuální formu a tréninkový cíl, který jsme si stanovili – redukce tuku, budování svalové hmoty atd. Obecně platí pravidlo, že nejjistější je necvičit nalačno, proto si plánujte čas dát si malé, ale hodnotné jídlo. Spálí se 5 gramů BCAA zkonzumovaných před tréninkem během něj. Jaký to má účel?

No, BCAA zvenčí snižují katabolismus svalů, ke kterému dochází při vysoké fyzické námaze. Studie prokázaly, že u muže, který konzumuje jednu odměrku BCAA před tréninkem, zvyšuje syntézu bílkovin, díky čemuž intenzivní spalování tuků trvá až 24 hodin. Po tréninku je nutné zkonzumovat denní příjem bílkovin, který odpovídá bílkovinám v jednom jídle.