Výcvik

Rychlé hubnutí – několik tipů

Mnoho, často krátkodobých příležitostí motivuje mnoho lidí k tomu, aby zhubnuli. Je však na zvážení, jak to udělat, abyste dosáhli výsledků, ale ne na úkor vlastního zdraví. Rychlého hubnutí lze dosáhnout například dietou 1000 kalorií.

Nejlepší je dodržovat jídelníček připravený dietologem. Musí obsahovat všechny potřebné živiny a také jídla, která nejsou příliš složitá na jejich přípravu. Dalším způsobem je Dukanova dieta. Skládá se z několika fází, každá s určitým rozsahem postupně zaváděných potravin.

Chce to však suplementaci, aby tělu nedošly vhodné minerály a vitamíny. Existuje také kapustová dieta, která je založena především na polévce ze zelí, ale také na hnědé rýži s dušenou zeleninou. Každá dieta přináší výsledky, ale měli byste je používat racionálně, abyste si v budoucnu neublížili nebo nedosáhli jojo efektu.

Aerobní cvičení

Aerobní trénink nesmí být vyšší než 65 % až 70 % vaší maximální tepové frekvence. Při takové námaze se vám zrychlí dech a tepová frekvence, ale mluvit můžete dál. Aerobní cvičení zaručuje spalování tuků za účasti kyslíku.

Pravidelným tréninkem můžete zlepšit svůj dýchací systém, snížit klidovou tepovou frekvenci, chránit se před aterosklerózou a předcházet hypertenzi a krevním sraženinám. Aerobní cvičení také pomáhá zvýšit vstřebávání glukózy a inzulínu, což je účinná ochrana před vznikem cukrovky.

Výše zmíněné cviky prováděné třikrát týdně přinášejí měřitelné výsledky, a to i z hlediska zlepšení postavy a jejího zpevnění. Mezi tréninky byste také měli zařadit den volna, který je potřebný pro regeneraci. Zejména začátečníci by měli pamatovat na dostatek tekutin. Základními cviky jsou výpady, dřepy a kliky.

Kardio trénink v posilovně – plán

Kardio tréninky jsou vytrvalostní tréninky nebo aerobní tréninky. Jejich cílem je zvýšit rychlost spalování, tedy metabolismu, a tím – spalování nepotřebného tuku. Velkým efektem je také okysličení celého organismu. Pamatujte však, že je velmi důležité vytvořit si kardio tréninkový plán, který je pro vás v posilovně vhodný.

Posilovny disponují profesionálním vybavením, které optimalizuje a zpestřuje počet cvičení. Jakýkoli plán musí zohledňovat aktuální stav i výdrž člověka. Je třeba vzít v úvahu i jeho věk a další indikace a zdravotní kontraindikace. Klíčem k úspěchu v tomto typu tréninku je provádění intervalových cvičení ve spojení s aerobním cvičením.

Není zde žádný statický odpočinek. Každý takový trénink může být velmi únavný, ale efektivity je dosaženo díky správné aerobní intenzitě. Nejčastěji používanými formami jsou stacionární kolo, švihadlo, běhání a také běžecký pás.