Rady pro sportovní studenty

Jak postavit siluetu?

Pokud plánujete začít s tréninkem v posilovně a pokusíte se získat uspokojivé osvalení, stojí za to se na tento proces důkladně připravit.

Nejdůležitějším krokem ke krásné postavě je pravidelný trénink. Měli bychom si vybrat tělocvičnu se správným množstvím vybavení k provádění každého cvičení doporučeného osobním trenérem. Ten nám také prozradí, jaké doplňky stravy zvolit a co jíst, abychom mohli efektivně budovat svaly.

Na talíři člověka, který buduje svalovou hmotu, by neměly chybět produkty bohaté na bílkoviny. Půjde například o maso nebo mléčné výrobky. Kromě toho se zaměřujeme na sacharidy, které nám zajistí krupice, celozrnné pečivo nebo rýže. Nezapomínejme ani na rychlou dávku energie, kterou bude ovoce obsahující jednoduché cukry. Každá složka stravy může být doplněna suplementy, přičemž máme jistotu, že jsme přijali správné množství bílkovin nebo sacharidů. Suplementaci lze někdy zakoupit v síle.

Co pít v posilovně?

Při cvičení v posilovně je nutné tělo hydratovat a dodat mu správné množství ingrediencí, které řídí průběh všech procesů v těle. izotonický nápoj je proto dobrou volbou.

Oblíbené izotonické nápoje jsou způsob, jak udržet tělo hydratované. Díky tomu se vyhneme dehydrataci, která vede k silným změnám a je těžké ji překonat. Během tréninku bychom měli pít. Pokud po vodě nebo izotonickém nápoji sáhneme až při intenzivní žízni, těžko ji překonáme. Trvalé zavlažování je možné díky vodě nebo izotonickým nápojům, které se skládají převážně z vody.

Izotonický doplňuje nedostatek složek, které naše tělo vylučuje potem. To jsou základní prvky, díky kterým každý fyziologický proces probíhá hladce. Doplnění jejich nedostatku nám umožňuje trénovat déle a intenzivněji. To se promítá do získaných výsledků.

Vitamíny a minerály

Strava sportovce vyžaduje nejen poskytnout tělu cenné látky v podobě bílkovin, které budují svaly, a sacharidů, které dodají energii. Měli byste se také starat o vitamíny a minerály.

Vitamíny najdeme v mnoha potravinách, které se denně dostávají na náš talíř. Díky tomu jsme schopni tělu dodat vitamíny zodpovědné například za neutralizaci volných radikálů. Patří mezi ně vitamín C a vitamín E. Dbejme také na správnou porci vitamínu D, který se v těle nevytváří, když pokožka není v kontaktu se slunečním zářením. Suplementace je zde dokonalým řešením.

Minerály regulují práci našeho těla. Ovlivňují metabolické procesy a podporují stav kostí a kloubů. Nedostatek minerálů znamená pokles koncentrace a pokles fyzické kondice. Abyste tomu předešli, vyplatí se nasadit osvědčený doplněk a během tréninku sáhnout po izotonickém nápoji, který vyrovná hladinu elektrolytů.