Doplňky

Doplňky – vyplatí se to?

Když je naše strava chudá na živiny a vitamíny, je použití doplňků stravy dobrým řešením. Na trhu je k dispozici mnoho produktů tohoto typu. Běžně se používají například vitamíny, omega-3 kyseliny, hořčík, vápník a mnoho dalších. Má užívání doplňků stravy smysl?

Nejsou ty peníze fuč? Hlavní rozdíl mezi doplňkem a lékem je založen na dávkování a složení složek. Dobrým příkladem toho jsou produkty obsahující kozlík lékařský. Kozlík lékařský v malém množství je považován za doplněk stravy, přestože se jedná o drogu. Předpokládá se, že doplňky stravy mají tak malé množství cenných složek, že je tělo jen stěží vstřebá.

To je pravda jen částečně. Pokud chceme tělu dodat prvky jako hořčík nebo zinek, je nejlepší použít tzv cheláty, které jsou vysoce vstřebatelné. Než se rozhodneme pro koupi doplňku stravy, sáhněme po poznatcích, které nám pomohou vybrat ty nejvhodnější přípravky.

Povzbuzování? Ano, ale pouze na tribuně.

Pro mnoho mužů je mít velké svaly jednou z nejdůležitějších životních ambicí. Bohužel se často stává, že člověk, který je nespokojený se svou postavou, chce jít tou lehčí cestou a sáhne po opatřeních, která mají za cíl výrazně urychlit proces budování svalů a zvýšit efektivitu tréninku.

Když nestačí bezpečné doplňky a živiny, tzv anabolické steroidy. Seznam vedlejších účinků užívání steroidů je velmi dlouhý: mimo jiné neplodnost, zvyšující se agresivita, kožní změny nebo vypadávání vlasů…… lze měnit donekonečna. Mnoho sportovců užívá steroidy. Dělá to bez lékařské prohlídky.

Svět sportu, zejména silových, je plný steroidů. Sportovci to dělají, aby rychleji dosáhli lepších výsledků. Lepší výsledky znamenají více peněz. Globální antidopingové organizace proto systematicky rozšiřují seznamy zakázaných látek o nové látky. Pěkně vyrýsované tělo je jistě na co být hrdé, ale snažit se ho dosáhnout bez vylévání hektolitrů potu na tréninku nemusí skončit dobře.

Vyzkoušej se!

Pravidelné prohlídky jsou základem pro udržení zdraví a kontrolu fungování organismu. Správná diagnostika nás může ochránit před mnoha nemocemi. Je dobré se nechat otestovat v každém věku. Rozbor krve je základním vyšetřením našeho zdraví. Abychom je mohli udělat, musíme jít do diagnostického bodu.

Musíte si pamatovat, že to musíte udělat brzy ráno, na lačný žaludek. Testy se provádějí zpravidla do 10.00 hod. Poté jsou vzorky odeslány do laboratoře. Vyplatí se také prozkoumat možnost dalších onemocnění. Mamografie je pro ženy nesmírně důležitá. Jde o metodu pořizování rentgenových snímků prsní žlázy. Umožňuje efektivně odhalit případné neoplastické změny v prsu.

U mužů, zejména mužů středního věku, je nutné kontrolovat tzv. prostatu. prostaty. Rakovina prostaty je jedním z nejčastějších typů rakoviny u mužů. Zdraví je nejdůležitější. Nemusíte trávit spoustu času důkladným zkoumáním sebe sama. Několikaminutové vyšetření nám může zachránit zdraví a dokonce i život.