Rady pro sportovní studenty

Když nevidíte účinky cvičení

Trávíte hodiny v posilovně, pravidelně běháte nebo plavete, ale nevidíte účinky svého cvičení? Zvažte, zda svému tělu dodáváte potřebné prvky, aby mohlo zdravě fungovat. Nabírání svalů nepřichází jen ze cvičení. Potřebují stavební materiál, který zajistí jejich správný růst.

Stavebním kamenem jsou bílkoviny. Pokud vaše strava obsahuje málo mléčných výrobků a masa, budou vašim svalům chybět to, co je způsobí, že rostou. Vyplatí se pak rozebrat svůj jídelníček a doplnit jej vhodnými přípravky. Sportovní doplňky mají vysoký obsah bílkovin. Díky nim se u vašich cvičení velmi rychle projeví požadované účinky.

Můžete si vybrat vzorce syrovátkového proteinu pro použití před tréninkem nebo vzorce na bázi kaseinu pro konzumaci přes noc. Rovněž stojí za to nezapomenout pít správné množství vody, která je rovněž nezbytná pro růst svalové hmoty. Sestavením vhodného jídelníčku nebudete odsouzeni k neúspěchu a odrazení od cvičení. Rychle vytvarujte svaly tak, jak jste vždy chtěli!

Co dělat, aby naše cvičení byla efektivnější

Pár kroků, které může udělat každý z nás, výrazně zvýší efektivitu našeho každodenního cvičení. Zdravý a vyvážený jídelníček dodá našemu tělu soubor vitamínů a minerálů potřebných pro správné fungování. Některé z nich jsou důležité zejména pro sportovce; hořčík a draslík zlepšují naše svaly, železo se dotýká buněk.

Nezapomínejme také na velké množství bílkovin, které naše svalová tkáň potřebuje k rychlejšímu růstu. Pití velkého množství vody, pravidelně po celý den, v menších množstvích, pomůže udržet tělo hydratované. Voda je také stavebním kamenem pro svaly, které ji tvoří 70 %. Energii do cvičení nám dodá i dostatečná hydratace. Pokud chceme rychlejší efekt cvičení, můžeme využít suplementy a živiny pro sportovce.

Urychlí rozvoj svalové struktury a spalování tuků. Budou obsahovat přiměřené množství vitamínů a minerálů, které při cvičení částečně spálíme. Pokud s intenzivním cvičením začínáte, je dobré vytvořit si jídelníček, který vám pomůže dosáhnout vašich cílů.

Jak vybrat suplement na cvičení?

Sportovní obchody nabízejí široký výběr živin a doplňků stravy pro sportovce. Pokud nejsme příliš znalí lidé, můžeme se cítit zahlceni výběrem specifik vhodných pro naše potřeby. Situace však není tak dramatická, jak se na první pohled na pulty obchodů může zdát.

Stojí za to připomenout, do kterých kategorií jsou tyto přípravky rozděleny, aby se usnadnil nákup jednoho z nich. V obchodě jistě najdete suplementy na bázi kaseinu nebo syrovátkového proteinu – první se užívá na noc, vzhledem k dlouhé době vstřebávání tělem a druhý před cvičením. Najdeme zde také produkty patřící do skupiny „spalovačů tuku“, které nám pomohou rychleji se zbavit záhybů na nechtěných místech.

Některé z produktů budou mít dodatečný stimulační účinek, který nám poskytne více „síly“ ke cvičení. Při používání doplňků pro sportovce však musíte pamatovat na to, že neudělají všechnu práci za vás. Bez pravidelného cvičení nevybudujeme vysněnou svalovou hmotu.