Doplňky

Proteinový koktejl – přírodní izotonický nápoj

Každé tělo potřebuje po cvičení co nejdříve regeneraci. Obvykle po cvičení v posilovně, bazénu nebo fitness klubu sáhneme po izotonických nápojích nebo proteinových tyčinkách s vysokým obsahem bílkovin.

Mezitím se vyplatí připravit si proteinový koktejl, což je přírodní izotonický nápoj. Díky vysokému obsahu bílkovin v takových koktejlech dochází k regeneraci svalů téměř okamžitě. A co je nejdůležitější, proteinové koktejly také zvyšují svalovou hmotu. Na internetu najdeme spoustu příkladů a receptů na přírodní proteinové koktejly bez umělých přísad.

Podle chuťových preferencí můžeme připravit zeleninové nebo ovocné koktejly. Pokud jde o ovoce, bude nejlepší kombinace banánu a podmáslí. Důležité je, aby koktejl obsahoval hodně mléčných výrobků, což je samozřejmě základní produkt bohatý na bílkoviny. Může to být již zmíněné podmáslí nebo přírodní jogurt. Příprava koktejlu zabere několik minut, ale tato doba je rozhodně výbornou investicí do vlastního zdraví.

Termogenika – odborný název spalovačů tuků

Na polském lékařském trhu jsou již řadu let známé léky, jejichž účinkem je urychlení spalování tukové tkáně. Dříve se však oblíbené spalovače tuků daly koupit pouze na lékařský předpis.

Dnes si můžete koupit doplňky stravy, které fungují na stejném principu, ale nepotřebujete k tomu žádný předpis. K použití takových opatření je však zapotřebí velmi zdravý rozum. Nejedná se o možnost, která nahrazuje fyzické cvičení nebo správnou dietu, ale pouze o podporu výše uvedených metod hubnutí. Spalovače tuků se odborně nazývají termogenika.

Jejich název vychází z principu fungování, tedy vytváření vyšší teploty uvnitř těla. Pouhé užívání doplňků vám však nepřinese nic dobrého. Nejde o žádná zázračná specifika, jejichž konzumace se projeví hubnutím. Profesionální a dobrá termogenika by měla být používána spolu s cvičením nebo fyzickou aktivitou. Pouze v tomto případě jejich působení skutečně urychlí spalování tuků.

Jak fungují spalovače tuků?

Na trhu s doplňky stravy a v lékárnách se dají bez problémů koupit léky nebo doplňky, které se označují jako spalovače tuků. Nejoblíbenější jsou samozřejmě doplňky, protože na léky musíte mít recept.

Spalovače tuků jsou termogenní látky, které urychlují proces spalování tuků. Jejich užívání by mělo být kombinováno s vhodnou fyzickou aktivitou. Pouhé užívání doplňků moc nedělá. Při sportu se naše tělo zahřívá zevnitř. Tělo automaticky přeměňuje tuky na energii nezbytnou pro činnost. Spalovače tuku navíc zvyšují teplotu uvnitř těla, díky čemuž dochází ke spalování tkání o několik procent rychleji.

Spalovače tedy slouží k posílení těla při cvičení. Nelze je použít bez námahy, protože to nepřinese žádný výsledek. Buďte opatrní při nákupu těchto typů doplňků. Vyplatí se je kupovat pouze v prověřených obchodech a nejlépe, když je doporučí lékař nebo dietolog.