Doplňky

Vyplatí se kupovat doplňky online?

Nákup doplňků online je pohodlný. Online nakupování má své výhody, ale nelze úplně zapomenout na nevýhody.

Výhody online nakupování – Internetové obchody nabízející sportovní výživu je obvykle seskupují podle hlavní složky nebo způsobu účinku. Díky tomu hned víme, se kterými produkty stojí za to se seznámit. Obsáhlý popis umožňuje nastudovat složení a fungování daného přípravku. Ověřujeme také, zda nenajdeme něco levnějšího nebo s lepším názorem uživatelů. Velkou výhodou online nakupování je také doručení domů. To ocení hlavně lidé, kteří si kupují velké a těžké konzervy živin.

Všechno má své stinné stránky – Online nakupování je někdy příležitostí pro podvodníky. Na aukcích není nouze o lidi, kteří si chtějí vydělat prodejem pochybného zboží nebo něčeho, co vůbec nefunguje. Pokud výrobek nemá originální obal, datum spotřeby a příbalový leták výrobce, raději to neriskujte. Může se ukázat, že jsou to vyhozené peníze.

Doplňky hořčíku nezbytné pro namáhavé cvičení

Jedním z nejdůležitějších prvků, který má významný vliv na fungování organismu, je hořčík. Spolu s dalšími látkami buduje kosti a svaly a podílí se na procesech probíhajících v těle, kupř. při přenosu energie do buněk. Je to díky němu, svaly fungují správně.

Nedostatek hořčíku v těle může způsobit nepříjemné neduhy z nervového nebo oběhového systému. Za normálních podmínek je to však vzácné, protože tohoto prvku obvykle přijímáte dostatek ve stravě. Hodně ho obsahuje například pohanka a kakao. Jiné je to v případě sportovců, kteří potřebují mnohem více hořčíku, protože pro ně je důležitá především dobrá výživa buněk při tréninku a hořčík zde hraje velkou roli.

Proto sportovci ochotně užívají doplňky hořčíku. Velmi dobrým zdrojem hořčíku může být minerální voda, ale existuje i široký výběr hořčíkových přípravků, ve kterých je přítomen v kombinaci s látkami usnadňujícími jeho vstřebávání.

Suplementace sacharidů

Sacharidy se nacházejí v potravinách, které používáme k přípravě našich každodenních jídel. Pokud budeme vybírat moudře, můžeme získat zásobu energie, kterou využijeme při fyzické námaze v posilovně.

Energie pro rezervu – Správný výběr konzumovaných cukrů se může promítnout do získání energetické rezervy ve formě glykogenu. Ukládá se ve svalech a stává se velmi užitečným při tvrdé práci na svalech. Glykogen se však ukládá v omezeném množství, proto se po tréninku vyplatí sáhnout po zdroji cukrů, které doplní zásoby glykogenu a podpoří energetické procesy probíhající při regeneraci organismu.

Odkud vzít sacharidy? – V potravinářských výrobcích není nedostatek cukrů, ale pro sportovce je důležité, jaké cukry jí. Abychom se ujistili, že máme správné prvky, můžeme použít suplementaci. Výrobci nám nabízejí široký výběr produktů, které obsahují správně složené sacharidy.