Výcvik

Jak zařídit trénink na kruhová cvičení?

Cvičení na hubnutí nemusí být vůbec inovativní. Sáhnout můžete po osvědčených a léty známých tréninkových plánech. Dámy, které se chtějí nejen zbavit zbytečných kilogramů, ale také vyrýsovat postavu, by se měly zamyslet nad kruhovým tréninkem. Série cviků se skládá z mnoha prvků.

Cvičení na každou část těla v jedné sérii se opakuje 10 až 15krát. Postupem času můžeme počet provedených opakování přidat. V kruhovém tréninku se můžeme zaměřit na naše oblíbené cviky. Pro někoho to budou dřepy. Pro ostatní kliky. Výběr je obrovský. Můžeme provádět zátěže břicha, šplhání po špičkách, vzpírání, skákání nebo švihadlo.

Každý z výše uvedených cviků opakujeme 10x. V prvním týdnu stačí 1 série. S každým dalším týdnem můžeme přidat druhou sérii, čímž dosáhneme opravdu uspokojivých výsledků. Úspěšně předložený tréninkový plán mohou využít ženy. Nejčastěji však kruhová cvičení využívají muži.

Nejlepší cviky na nohy

Svaly nohou jsou velmi důležité. Zodpovídají za správné držení těla a za vhodnou pohybovou aktivitu těla. Pokud jsou ochablé a slabé, má člověk problém nejen s nástupem na autobus, ale i s tím, jak se dostat do čtvrtého patra v bloku bez výtahu.

Abyste procvičili svaly na nohou, nemusíte se hned hlásit do posilovny a kupovat si roční předplatné. Stačí k tomu správná dávka vnitřní motivace a trocha prostoru doma. Cvičení nohou bude nejúčinnější, pokud se bude provádět pravidelně. Začátečníci by měli začínat maximálně dvěma tréninky týdně a se zvyšující se kondicí můžete také zvyšovat frekvenci tréninku, až to budete dělat každý den.

Na posílení svalů nohou nejlépe fungují různé druhy dřepů, výskoků a výpadů. Dobré jsou i dupačky, cvičení na židli nebo cvičení pod širým nebem, jako jsou krátké procházky v parku, výlety na kole mimo město a dlouhé procházky.

Jaké cviky na ploché břicho?

Snad každá žena, která začíná cvičit a chce shodit přebytečná kila, se chce co nejdříve pochlubit plochým břichem. Stejně jako v případě procvičování každé partie těla, i v případě břicha je třeba mít na paměti, že klíčem k úspěchu je systematické cvičení.

Mnoho lidí se domnívá, že k tomu, abyste měli pěkně vymodelované bříško, je potřeba provádět velké množství opakování kliků. Ukazuje se, že nic nemůže být horšího – křupky sice pomáhají dosáhnout cíle, ale důležitější než jejich počet je to, jak budou vyrobeny.

Nezapomínejte břišní svaly hodně zatínat a nedělat stále stejné pohyby – kliky mohou být nejen rovné, ale i šikmé, díky čemuž se do jejich práce zapojují různé svalové skupiny. Pokud chcete mít ploché břicho, nesmíte zapomínat na důležitost stravy – měla by být bohatá na bílkoviny, ale měla by být omezena konzumace sacharidů.