Doplňky

Doplňky s glutaminem

Doplňky na bázi glutaminu jsou jedním z produktů, které pomáhají budovat svalovou hmotu.

Proč to stojí za to? – Suplementy s glutaminem nám umožní stimulovat procesy budování bílkovin, které jsou součástí svalové tkáně. Glutamin navíc ovlivňuje dusíkovou bilanci organismu. Díky němu se oxid dusnatý udržuje na přiměřené úrovni a přispívá ke stimulaci anabolických procesů. Kromě toho je třeba připomenout, že správná hladina glutaminu zaručuje správné fungování imunitního systému. Nebudeme tedy nuceni přerušit trénink z důvodu nemoci.

Proč doplňky? – Glutamin je produkován v těle. Nejde však o velké množství a když se nedostatek objeví, imunitní systém začne brát glutamin ze svalů. Ztrácejí tak cenný stavební materiál a my zaznamenáváme pokles. Aby k tomu nedocházelo, mělo by tělo držet nadbytek glutaminu ve formě doplňku stravy. Bude schopen uspokojit potřeby imunitního systému a podílet se na budování svalové hmoty.

Glutamin jako doplněk síly

Lidé, kteří se rozhodli budovat svalovou hmotu, vědí, že to není vůbec jednoduché. Kulturisté dychtivě sahají po doplňcích a živinách, aby podpořili své tělo v tomto namáhavém boji. Jedním z nich je glutamin, aminokyselina nacházející se v krvi a v kosterním svalstvu.

Glutamin je mezi kulturisty velmi oblíbeným suplementem a jeho účinnost byla potvrzena četnými studiemi. Ukázali, že po krátkém užívání této aminokyseliny můžete vidět pozitivní výsledky v nárůstu svalové hmoty.

Glutamin je do těla dodáván také potravou, ale množství není ohromující. U většiny lidí není potřeba další suplementace glutaminu, ale může být nezbytná při namáhavém cvičení nebo při pooperační či pooperační léčbě.

Glutamin by neměli užívat: těhotné a kojící ženy, lidé trpící onemocněním jater a žaludku, alergií na glutamát sodný, epilepsií nebo duševními poruchami. Mezi doporučené suplementy patří BCAA, kreatin, glutamin a spalovače tuků.

Berte své doplňky moudře

Užívání doplňků může přinést tělu mnoho výhod, ale vyžaduje opatrnost a znalosti o podávaných přípravcích. Stojí za to si o nich přečíst, abyste zjistili, jak mohou tělo podpořit, nebo mu naopak uškodit.

Zdravý rozum je potřeba v každé oblasti života a užívání doplňků stravy není výjimkou. Mnoho lidí věří, že multivitaminy mohou nahradit racionální výživu. Jiní se řídí pravidlem: čím více, tím lépe a cpou se nejrůznějšími látkami. Mezitím ta cesta nevede. Takto si nejen nepomůže, ale může i velmi vážně uškodit.

Úkolem doplňku je podpořit tělo a dodat mu to, co mu může v každodenní stravě chybět. Abyste poznali potřeby těla, musíte je pečlivě sledovat, zachytit rušivé příznaky a konzultovat je se svým lékařem. Vyplatí se také s lékařem probrat přípravky, které užíváte, zvláště pokud je neznáte a nevíte, jak mohou působit.